BS 14 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | PETROS HATZIPANIS | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
[2] | Christo Janeke | ZA | Hoer Tegniese Skool Middelburg | No | - |
[3] | Ruard BOTHA | Fairland Tennis Club | No | - | |
[4] | ANGELO PHILIPPIDES | German Country Club | No | - | |
- | Kiron Kombos-Kruger | No | - | ||
- | Friedrich BAUERMEISTER | Paarl Tennis Club | No | - | |
- | Nathan TRANT | No | - | ||
- | Bernardt FRASER | Garsfontein Hoerskool | No | - | |
- | Tristan LEONARD | Tygerpoorts Primary | No | - | |
- | Vian NELSON | Rustenburg High | No | - | |
- | Stefan JOUBERT | Upington High | No | - | |
- | daniel kamener | ZA | King David Victory Park | No | - |
- | Willem Davel | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Anaerobi OKONKWO | ZA | No | - | |
- | Meerten VAN WYK | ZA | No | - | |
- | Andrew SANDY | ZA | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
TBD | A1 | UFS - Court 1 |
PETROS HATZIPANIS [1]
|
Vian NELSON
|
6-1, 6-0 Normal |
TBD | A2 | UFS - Court 2 |
Kiron Kombos-Kruger
|
Willem Davel
|
0-6, 1-6 Normal |
TBD | A3 | UFS - Court 3 |
Ruard BOTHA [3]
|
Stefan JOUBERT
|
4-6, 4-6 Normal |
TBD | A4 | UFS - Court 4 |
Friedrich BAUERMEISTER
|
Meerten VAN WYK
|
0-1 Normal |
TBD | A5 | UFS - Court 5 |
Tristan LEONARD
|
daniel kamener
|
6-3, 6-1 Normal |
TBD | A6 | UFS - Court 6 |
Nathan TRANT
|
ANGELO PHILIPPIDES [4]
|
7-6, 7-5 Normal |
TBD | A7 | UFS - Court 7 |
Andrew SANDY
|
Bernardt FRASER
|
0-6, 1-6 Normal |
TBD | A8 | UFS - Court 8 |
Anaerobi OKONKWO
|
Christo Janeke [2]
|
0-6, 0-6 Normal |
TBD | A9 | UFS - Court 4 |
PETROS HATZIPANIS [1]
|
Willem Davel
|
6-1, 6-0 Normal |
TBD | A10 | UFS - Court 5 |
Stefan JOUBERT
|
Meerten VAN WYK
|
6-1, 6-2 Normal |
TBD | A11 | UFS - Court 6 |
Tristan LEONARD
|
Nathan TRANT
|
6-3, 6-3 Normal |
TBD | A12 | UFS - Court 7 |
Bernardt FRASER
|
Christo Janeke [2]
|
5-7, 1-6 Normal |
TBD | A13 | UFS - Court 1 |
PETROS HATZIPANIS [1]
|
Stefan JOUBERT
|
6-0, 6-0 Normal |
TBD | A14 | UFS - Court 2 |
Tristan LEONARD
|
Christo Janeke [2]
|
6-7, 3-6 Normal |
TBD | A15 | UFS - Court 3 |
PETROS HATZIPANIS [1]
|
Christo Janeke [2]
|
6-2, 6-3 Normal |
TBD | B1 | UFS - Court 14 |
Stefan JOUBERT
|
Tristan LEONARD
|
6-2, 6-2 Normal |
TBD | C1 | UFS - Court 5 |
Willem Davel
|
Meerten VAN WYK
|
3-6, 2-6 Normal |
TBD | C2 | UFS - Court 6 |
Nathan TRANT
|
Bernardt FRASER
|
6-2, 7-6 Normal |
TBD | C3 | UFS - Court 8 |
Meerten VAN WYK
|
Nathan TRANT
|
4-6, 5-7 Normal |
TBD | D1 | UFS - Court 9 |
Willem Davel
|
Bernardt FRASER
|
3-6, 2-6 Normal |
TBD | E1 | UFS - Court 8 |
Vian NELSON
|
Kiron Kombos-Kruger
|
6-0, 6-0 Normal |
TBD | E2 | UFS - Court 9 |
Ruard BOTHA [3]
|
Friedrich BAUERMEISTER
|
6-2, 6-2 Normal |
TBD | E3 | UFS - Court 10 |
daniel kamener
|
ANGELO PHILIPPIDES [4]
|
3-6, 3-6 Normal |
TBD | E4 | UFS - Court 11 |
Andrew SANDY
|
Anaerobi OKONKWO
|
7-6, 6-1 Normal |
TBD | E5 | UFS - Court 7 |
Vian NELSON
|
Ruard BOTHA [3]
|
2-6, 3-6 Normal |
TBD | E6 | UFS - Court 8 |
ANGELO PHILIPPIDES [4]
|
Andrew SANDY
|
6-1, 6-4 Normal |
TBD | E7 | UFS - Court 10 |
Ruard BOTHA [3]
|
ANGELO PHILIPPIDES [4]
|
2-6, 6-4, 3-10 Normal |
TBD | F1 | UFS - Court 11 |
Vian NELSON
|
Andrew SANDY
|
6-0, 6-1 Normal |
TBD | G1 | UFS - Court 1 |
Kiron Kombos-Kruger
|
Friedrich BAUERMEISTER
|
0-6, 0-6 Normal |
TBD | G2 | UFS - Court 2 |
daniel kamener
|
Anaerobi OKONKWO
|
6-1, 6-2 Normal |
TBD | G3 | UFS - Court 12 |
Friedrich BAUERMEISTER
|
daniel kamener
|
6-1, 6-1 Normal |
TBD | H1 | UFS - Court 13 |
Kiron Kombos-Kruger
|
Anaerobi OKONKWO
|
3-6, 4-6 Normal |