GS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Donna Le roux | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
[2] | Yenzokuhle Dladla | ZA | Westridge Tennis Stadium | No | - |
[3] | Nina van Eeden | Hoër Meisieskool Bloemhof | No | - | |
[4] | Ansone THERON | Oranje Meisies Laer | No | - | |
- | Marleen Du Preez | Rustenburg High | No | - | |
- | Lienke Badenhorst | ZA | Fichardtpark High | No | - |
- | Shazneen KHOLVADIA | Lenasia Tennis Association | No | - | |
- | Alternate Alternate | Witfield Tennis Club | Yes | Kendra Reddy | |
- | Nicol Dimitrova | BG | Atlasville Tennis Club | No | - |
- | Carla Pearson | ZA | St. Mary's Kloof High | No | - |
- | Taryn Nadler | Westville Tennis Club | No | - | |
- | sophia solodovnicova singh | ZA | Westridge Tennis Stadium | No | - |
- | Emma Pheiffer | ZA | Curro Durbanville | No | - |
- | Minke van zyl | ZA | Paarl Girls High | No | - |
- | Kelly Coetzee | ZA | Paarl Girls High | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Luise Janse van Rensburg | ZA | Jim Fouché High School | No | - |
- | Eden Dworcan | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Kendra Reddy | Hillcrest Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A2 | WTS - Court 15 |
Alternate Alternate
(Did not play)
|
Taryn Nadler
|
Walkover |
2022-07-01 8:00am | A3 | WTS - Court 13 |
Nina van Eeden [3]
|
Marleen Du Preez
|
6-0, 6-1 |
2022-07-01 8:00am | A4 | WTS - Court 14 |
Lienke Badenhorst
|
Kelly Coetzee
|
1-6, 0-6 |
2022-07-01 8:00am | A5 | WTS - Court 12 |
Shazneen KHOLVADIA
|
Minke van zyl
|
6-2, 6-7, 6-4 |
2022-07-01 8:00am | A6 | WTS - Court 11 |
Carla Pearson
|
Ansone THERON [4]
|
1-6, 1-6 |
2022-07-01 8:00am | A7 | WTS - Court 10 |
sophia solodovnicova singh
|
Emma Pheiffer
|
2-6, 1-6 |
N/A | A8 | WTS - Court 7 |
Alternate Alternate
(Did not play)
|
Yenzokuhle Dladla [2]
|
Walkover |
2022-07-02 8:00am | A9 | WTS - Court 20 |
Donna Le roux [1]
|
Taryn Nadler
|
6-1, 6-1 |
2022-07-02 8:00am | A10 | WTS - Court 19 |
Nina van Eeden [3]
|
Kelly Coetzee
|
5-7, 3-6 |
2022-07-02 8:00am | A11 | WTS - Court 16 |
Shazneen KHOLVADIA
|
Ansone THERON [4]
|
6-7, 4-6 |
2022-07-02 8:00am | A12 | WTS - Court 15 |
Emma Pheiffer
|
Yenzokuhle Dladla [2]
|
0-6, 2-6 |
2022-07-03 8:00am | A13 | WTS - Court 12 |
Donna Le roux [1]
|
Kelly Coetzee
|
6-0, 6-0 |
2022-07-03 8:00am | A14 | WTS - Court 11 |
Ansone THERON [4]
|
Yenzokuhle Dladla [2]
|
0-6, 0-6 |
2022-07-04 11:00am | A15 | WTS - Court 12 |
Donna Le roux [1]
|
Yenzokuhle Dladla [2]
|
6-3, 6-2 |
2022-07-03 11:00am | B1 | WTS - Court 3 |
Kelly Coetzee
|
Ansone THERON [4]
|
7-5, 2-6, 10-2 |
2022-07-02 10:30am | C1 | WTS - Court 15 |
Taryn Nadler
|
Nina van Eeden [3]
|
0-6, 1-6 |
2022-07-02 10:30am | C2 | WTS - Court 13 |
Shazneen KHOLVADIA
|
Emma Pheiffer
|
3-6, 2-6 |
2022-07-03 8:00am | C3 | WTS - Court 19 |
Nina van Eeden [3]
|
Emma Pheiffer
|
0-6, 1-6 |
2022-07-03 9:15am | D1 | WTS - Court 24 |
Taryn Nadler
|
Shazneen KHOLVADIA
|
6-0, 6-1 |
2022-07-01 12:30pm | E2 | WTS - Court 10 |
Marleen Du Preez
|
Lienke Badenhorst
|
0-6, 0-6 |
2022-07-01 12:30pm | E3 | WTS - Court 9 |
Minke van zyl
|
Carla Pearson
|
6-3, 4-6, 4-10 |
2022-07-02 9:30am | E6 | WTS - Court 12 |
Carla Pearson
|
sophia solodovnicova singh
|
1-6, 3-6 |
2022-07-03 9:15am | E7 | WTS - Court 23 |
Lienke Badenhorst
|
sophia solodovnicova singh
|
2-6, 1-6 |
2022-07-02 11:00am | G3 | WTS - Court 21 |
Marleen Du Preez
|
Minke van zyl
|
4-6, 1-6 |