WS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Thoriso Ramokgola | ZA | Amos' Tennis Academy | No | - |
[2] | Nadja Walter | ZA | Cornwall Hill High | No | - |
[3] | Karina Pont | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - | |
[4] | Karabo Maluleke | No | - | ||
- | Opaogun Anuoluwapo | No | - | ||
- | Chidalu Emily Mwim | Glenstantia Primary | No | - | |
- | Hannah Kirk-Coughlan | ZA | St Paulus Primary | No | - |
- | Gabriella Steytler | ZA | German Country Club | No | - |
- | Cara van Deventer | ZA | Benoni Country Club | No | - |
- | Alexandra Dreyer | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Tania Venter | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
- | Sian KRUGER | ZA | Umhlali Country Club | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Gerda Nel | ZA | Lydenburg Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-03-30 7:30am | A2 | WAT - Court 1 |
Gabriella Steytler
|
Tania Venter
|
6-2, 6-2 |
2024-03-30 7:30am | A4 | WAT - Court 2 |
Cara van Deventer
|
Sian KRUGER
|
0-6, 0-6 |
N/A | A5 | WAT - Court 3 |
Opaogun Anuoluwapo
(Did not play)
|
Chidalu Emily Mwim
|
Walkover |
2024-03-30 7:30am | A7 | WAT - Court 4 |
Alexandra Dreyer
|
Hannah Kirk-Coughlan
|
6-0, 6-0 |
2024-03-30 12:00pm | A9 | WAT - Court 2 |
Thoriso Ramokgola [1]
|
Gabriella Steytler
|
7-6(5), 6-1 |
2024-03-30 12:00pm | A10 | WAT - Court 3 |
Karabo Maluleke [4]
|
Sian KRUGER
|
7-6(5), 6-4 |
2024-03-30 12:00pm | A11 | WAT - Court 4 |
Chidalu Emily Mwim
|
Karina Pont [3]
|
1-6, 1-6 |
2024-03-30 12:00pm | A12 | WAT - Court 5 |
Alexandra Dreyer
|
Nadja Walter [2]
|
6-3, 6-2 |
N/A | A13 | WAT - Court 2 |
Thoriso Ramokgola [1]
(Did not play)
|
Karabo Maluleke [4]
|
Walkover |
2024-03-31 9:00am | A14 | WAT - Court 3 |
Karina Pont [3]
|
Alexandra Dreyer
|
0-6, 2-6 |
2024-04-01 7:30am | A15 | Koedo - Court 8 |
Karabo Maluleke [4]
|
Alexandra Dreyer
|
1-6, 0-6 |
2024-04-01 9:00am | B1 | Koedo - Court 1 |
Thoriso Ramokgola [1]
|
Karina Pont [3]
|
7-5, 6-3 |
2024-03-31 9:00am | C1 | WAT - Court 4 |
Gabriella Steytler
|
Sian KRUGER
|
3-6, 7-6(6), 10-6 |
2024-03-31 9:00am | C2 | WAT - Court 5 |
Chidalu Emily Mwim
|
Nadja Walter [2]
|
3-6, 1-6 |
2024-04-01 9:00am | C3 | Koedo - Court 2 |
Gabriella Steytler
|
Nadja Walter [2]
|
1-6, 3-6 |
2024-04-01 9:00am | D1 | Koedo - Court 3 |
Sian KRUGER
|
Chidalu Emily Mwim
|
6-2, 6-2 |
2024-03-31 9:00am | E5 | WAT - Court 6 |
Tania Venter
|
Cara van Deventer
|
6-0, 6-4 |
N/A | E6 | WAT - Court 1 |
Opaogun Anuoluwapo
|
Hannah Kirk-Coughlan
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | E7 | Koedo - Court 4 |
Tania Venter
|
Opaogun Anuoluwapo
(Did not play)
|
Walkover |