BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Stefan Stieger | ZA | Hermanus Tennis Club | No | - |
[2] | Evan SWART | ZA | Pearson High School | No | - |
[3] | Devilliers Lamprecht | ZA | Knysna Tennis Club | No | - |
[4] | Danie Van Jaarsveld | Great Tennis | No | - | |
- | Dirkie Van Heerden | Kenridge Tennis Club | No | - | |
- | Jean Joubert | Laerskool Hermanus | No | - | |
- | Elandre van Loggerenberg | ZA | Humansdorp | No | - |
- | Lathitha Peter | ZA | No | - | |
- | Dylan Van Rensburg | George Tennis Club | No | - | |
- | Rijon Kasselman | George Tennis Club | No | - | |
- | Daniël Hanekom | ZA | Hoër Landbouskool Boland | No | - |
- | Jean Schoeman | ZA | Laerskool Park | No | - |
- | Antonio Filippi | Kenridge Primary School | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Herman Roux | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-07-21 2:00pm | A2 | GTC - Court 1 |
Elandre van Loggerenberg
|
Rijon Kasselman
|
5-7, 1-6 |
2023-07-21 2:00pm | A3 | GR8 - court 3 |
Danie Van Jaarsveld [4]
|
Daniël Hanekom
|
6-1, 6-0 |
2023-07-21 1:30pm | A4 | GTC - |
Jean Schoeman
|
Jean Joubert
|
2-6, 0-6 |
2023-07-21 1:30pm | A5 | GTC - |
Lathitha Peter
|
Dirkie Van Heerden
|
1-6, 3-6 |
2023-07-21 1:30pm | A7 | GTC - |
Dylan Van Rensburg
|
Antonio Filippi
|
6-0, 6-3 |
2023-07-21 4:00pm | A9 | GTC - |
Stefan Stieger [1]
|
Rijon Kasselman
|
6-1, 6-1 |
2023-07-21 4:00pm | A10 | GTC - |
Danie Van Jaarsveld [4]
|
Jean Joubert
|
2-6, 4-6 |
2023-07-22 8:00am | A11 | GTC - Court 3 |
Dirkie Van Heerden
|
Devilliers Lamprecht [3]
|
0-6, 1-6 |
2023-07-22 8:00am | A12 | GTC - Court 4 |
Dylan Van Rensburg
|
Evan SWART [2]
|
6-3, 4-6, 10-8 |
2023-07-22 9:15am | A13 | GTC - Court 2 |
Stefan Stieger [1]
|
Jean Joubert
|
6-2, 6-2 |
2023-07-22 10:00am | A14 | GTC - Court 4 |
Devilliers Lamprecht [3]
|
Dylan Van Rensburg
|
6-2, 6-4 |
2023-07-23 8:30am | A15 | GR8 - court 2 |
Stefan Stieger [1]
|
Devilliers Lamprecht [3]
|
1-6, 3-6 |
2023-07-23 8:30am | B1 | GR8 - court 3 |
Jean Joubert
|
Dylan Van Rensburg
|
4-6, 0-6 |
2023-07-22 8:00am | C1 | GTC - Court 2 |
Rijon Kasselman
|
Danie Van Jaarsveld [4]
|
7-5, 7-5 |
2023-07-22 10:00am | C2 | GTC - Court 3 |
Dirkie Van Heerden
|
Evan SWART [2]
|
6-4, 2-6, 10-8 |
2023-07-23 8:30am | C3 | GR8 - court 2 |
Rijon Kasselman
|
Dirkie Van Heerden
|
1-6, 6-1, 4-10 |
2023-07-23 9:30am | D1 | GR8 - court 3 |
Danie Van Jaarsveld [4]
|
Evan SWART [2]
|
4-6, 1-6 |
2023-07-21 4:00pm | E2 | GTC - |
Daniël Hanekom
|
Jean Schoeman
|
5-7, 3-6 |
2023-07-22 9:15am | E5 | GTC - Court 1 |
Elandre van Loggerenberg
|
Jean Schoeman
|
6-1, 6-4 |
2023-07-22 9:15am | E6 | GTC - Court 2 |
Lathitha Peter
|
Antonio Filippi
|
2-6, 2-6 |
2023-07-22 12:00pm | E7 | GTC - Court 2 |
Elandre van Loggerenberg
|
Antonio Filippi
|
4-6, 6-7(5) |
2023-07-22 12:00am | F1 | GTC - |
Jean Schoeman
|
Lathitha Peter
|
6-1, 6-2 |